top of page

İZMİR YAT KİRALAMA

İZMİR KİRALIK YATLAR

TEKNENİ SEÇ

İZMİR TEKNE KİRALA

YAT KİRALAMA İZMİR

"İzmir'in En Büyük ve Tek Kurumsal Tekne Kiralama Firması Woy Tour ile Hayallerinize Yelken Açın"

   İzmir yat kiralama ihtiyaçlarınızda, Türkiyenin En Büyük Yat Kiralama Firması Woy Tour A.Ş. Yatları Sizin İçin Hazır. Tüm Organizasyonlarınız için özenle dizayn edilmiş ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik, lüks yatlarımız, ekonomik yatlarımız, evlilik teklifi ve organizasyonlarınız için özel hazırlanmış yat ve teknelerimiz, yatta iftar yemeği ve teknede iftar yemekli turlarımız, yatta akşam yemeği ve tekne kahvaltı paketlerimizden sizin için en uygun olanını seçin.

İzmir Katamaran Kiralama
İzmir Balık Turu
İzmir Yatta Evlenme Tekifi
İzmir Yelkenli Kiralama
İzmir Gulet Kiralama
İzmir Motoryat Kiralama
DESTEK AL

Brokerlarımız haftanın her günü 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere Ücretsiz telefon desteği ve danışmanlık sunmaktadır.

İstanbul'da Her Türlü Deniz Aracı İşlemlerinizde Sizlere Bir Telefon Kadar Yakınız.

WOY TOUR A.Ş. 40 Ülkede 30.000 Gulet ve Yat ile...

"Tekne Gulet Yat - Al Sat Kirala "

motoryat-al-sat-oscar-denizcilik

İZMİR YAT KİRALA 

satilik-bot

JETSKİ KİRALAMA 

gulet-al-sat

 GULET KİRALAMA 

satilik-gezi-teknesi
yelkenli-al-sat

 YELKENLİ KİRALA 

satilik-balikci-teknesi

 BALIK TURLARI 

İzmir Yat Kiralama Ayın Öne Çıkan Tekneleri >>>

"İzmir Yat Kiralama Devi Woy Tour A.Ş. İle Hayallerinizdeki Yat Kiralamayı Bugün Yapın"

izmir-motoryat-kiralama

Kiralık Motoryat

Türkiye > İzmir > Motoryat > Lüks  

Boy / En / Ft.

: 24m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

: 12 Kişi / 4 Mürettabat

Kabin 

: 4 Kb. | 2 Master + 2 Twin

Tuvalet / Duş

: 4 WC / 4 Duş

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

1.500€

Başlayan Fiyatlarla

izmir-tekne-kiralmaa

İzmir Tekne Kirala

Türkiye > İzmir > Gulet Yat > Lüks Yat > VİP

Boy / En / Ft.

: 24m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

: 12 Kişi / 4 Mürettabat

Kabin 

: 4 Kb. | 2 Master + 2 Twin

Tuvalet / Duş

: 4 WC / 4 Duş

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

3.900€

Başlayan Fiyatlarla

izmir-tekne-turu

İzmir Tekne Turu

Türkiye > İzmir > Tekne Turları> Tekne Turu

Boy / En / Ft.

: 30m. / 6.30m. / 78.00ft.

Misafir / Prs.

KİŞİ BAŞI KATILIM

Kabin 

: AÇIK ALAN

Tuvalet / Duş

: 2 WC /

Klima 

: Var

Fiyat/Haftalık :

30€

Başlayan Fiyatlarla

İzmir Hakkında Bilgiler

8.000 yıllık tarihi, Ege Denizi'nde muhteşem bir ortam ve Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olan hareketli kozmopolit havasıyla İzmir, farklı arzulara sahip ziyaretçilere hitap eden olağanüstü bir destinasyondur. İzmir, Türkiye aynı adı taşıyan hem şehri hem de vilayeti ifade eder. Aralarında iki UNESCO Dünya Mirası Alanı, inanılmaz arkeoloji müzeleri, güzel kumsallar ve su sporları ve tekne turları için fırsatlar sunan çok sayıda liman bulunmaktadır. İzmir, ziyaretçilere Türkiye'nin canlı kültürünü, doğu ve batı, antik ve modern etkilerini harmanlayan lezzetli mutfağı da kucaklama şansı veriyor. Yıl boyunca güneş ışığı ve muhteşem doğal güzellik, Türkiye'nin cazibesi olan İzmir'e ölçülemez bir katkıda bulunuyor.

İzmir, Türkiye hakkında

 

Tarihçe: Eski zamanlarda Smyrna olarak bilinen İzmir, Akdeniz'in en eski şehirlerinden biridir. Arkeologlar İzmir'de 8.500 yılı aşkın medeniyetin kanıtlarını ortaya çıkardılar ve bu da İran, Roma ve Osmanlı imparatorlukları tarafından yönetildi. Bazı önemli depremler ve yangınlar, İzmir'deki antik kalıntıların çoğunu yok etti, ancak bölgede görmek için hala çok büyük bir tarih ve muazzam bir birikim var.

Yeri: İzmir, Anadolu'nun batı kıyısında, Türkiye'nin Asya'nın en batı bölgesi olduğu düşünülmektedir. Şehir, İzmir Körfezi'nde yer alır ve il kıyı boyunca kuzeye ve güneye uzanır ve İzmir şehrinin güneyine kadar uzanır. İzmir, İstanbul'un 548 km güneyinde ve Türkiye'nin sadece iki büyük şehri olan Ankara'nın yaklaşık 400 mil batısındadır.

İklim: İzmir, ılık ve yağışlı kış mevsimleri ve kışları ile soğutulan çok sıcak, kuru yazlarla, yıl boyunca ortalama 300 gün güneş ışığı almaktadır. Kışın şehirden karla kaplı dağlar görebilirsiniz, ancak deniz seviyesinde sıcaklıklar nadiren sıfırın altına düşer. Yıl boyunca sıcaklıklar tipik olarak 40 ila 90 Fahrenheit arasında değişir.

İzmir'de Yapılacak En İyi Beş Şey
İzmir, dolaşmak, yerel yiyecek ve içeceklerle ziyafet çekmek, güzel sahil manzaraları çekmek ve eski bir Akdeniz merkezinin atmosferini emmek için keyifli bir yerdir. Her İzmir Şehir rehberinin tavsiyelerini dinlenmek için görmezden gelmek cazip gelebilir, ancak çoğu ziyaretçi manzaraları görmek için zaman ayırmaya değer bulmaktadır. Neyse ki, İzmir'de yapılacak en iyi beş şeyin hepsini sadece bir iki güne sığdırmak çok kolay.

Kıyı yürüyüşü: Çimenli Kordon parkı ve mesire yeri ile İzmir'in kıyısı, yürümek ve İzmir'i bir bütün olarak hissetmek için hoş ve pitoresk bir yerdir. Ayrıca 1875 yılında Gustave Eiffel tarafından tasarlanan Konak İskelesi ve İzmir'in bir simgesi olan Mağribi tarzı bir saat kulesi de dahil olmak üzere şehrin en önemli yerlerinden bazıları ile kaplı. Yakınlarda Osmanlı devlet konağı Konak. Teras oturma alanına sahip birçok restoran ve kafe, sahile de ulaşım sağlamaktadır.

İzmir Arkeoloji Müzesi: Bahri Baba Park'taki bu müze, İzmir'in uzun tarihinden tarih öncesi, Bizans dönemine tarihlenen heykeller, büstler, portreler, seramikler ve madeni paralar dahil olmak üzere inanılmaz, korunmuş kalıntılar sunuyor. Öne çıkan özellikler arasında Demeter'in bronz heykelleri ve Ege'nin altından alınan koşu atleti sayılabilir. Tarih meraklıları da benzer hazineleri barındıran İzmir Tarih ve Sanat Müzesi'ni ziyaret etmek isteyebilirler.

 

İPUCU
  • Türkiye'deki tüm müzeler pazartesi günleri kapalıdır.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı : İster hediyelik eşyaların üzerinde pazarlık yapmak, ister geleneksel Türk kafelerinde kahve içmek, ister Lonely Planet'in "Türkiye'nin en büyüleyici çarşılarından biri" olarak adlandırdığı atmosfere dalmak, İzmir'in tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı ziyaret etmek şarttır. El yapımı cam, sandalet, mücevher, baharat ve şekerleme gibi çarşı tezgahlarında ve mağaza önlerinde bir kaleydoskop mevcuttur. Çarşı, yaklaşık 1597 Hisar Camii de dahil olmak üzere İzmir'in en ilginç yerlerinden bazıları ile çevrilidir.

Antik Agora: İzmir'in antik agorası (pazar yeri) MÖ 4. yy'ın sonlarına tarihlenmektedir. Orijinal yapılar MS 178'de bir depremle yıkılmış, daha sonra Roma imparatoru Marcus Aurelius'un altında yeniden inşa edilmiştir. Bu çalışma arkeolojik alanında kalan şey, çarpıcı bir Korint sütunlu, iki bazilika altındaki tonozlu odalar ve 2000 yılı aşkın bir süredir aynı doğal kaynak tarafından sağlanan bir akan su kanalı.

Teleferik (Teleferik) : İzmir'in Balçova semtindeki teleferiğe (teleferik) binin ve piknik ve rekreasyon alanı içeren sessiz bir doğa parkına gidin. Dürbünle bakış açıları, İzmir'in çatılarını, sahili ve körfezin masmavi sularını kapsayan eşsiz bir panorama çekmenizi teşvik ediyor.

İzmir İli'da gezilecek en iyi beş şey

 

İzmir şehir rehberlerine göz atmanın yanı sıra, İzmir ilinin birçok ve çeşitli cazibe merkezlerini de araştırdığınızdan emin olun. Birçoğu kentin günlük gezi mesafesi içindedir, ancak İzmir ilinde daha uzun kalmak için bir dizi sahil kasabası ve kırsal köy vardır. İzmir ilinde yapılacak ilk beş şey:

Efes: Efes antik çağın en önemli şehirlerinden biriydi, MÖ 300'de Büyük İskender altında kurulan bir dini ve kültürel merkezdi. Antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın yeriydi ve bugün UNESCO Dünya Mirası. Efes Arkeoloji Müzesi, MÖ 6.000'e kadar uzanan, burada ortaya çıkarılan eşyaları sergiliyor Efes, İzmir şehrinin yaklaşık bir saat güneyinde. 5. yüzyıldan kalma bir şapel, Celsus Kütüphanesi, Hadrian Tapınağı ve antik teras evlerinden korunmuş duvarlar, mozaikler ve mermer paneller gibi Artemis Tapınağı'nın kalıntılarını görmek için ziyaret edin.

Bergama: İzmir ilindeki ikinci bir UNESCO Dünya Mirası, İzmir şehrinin yaklaşık iki saat kuzeyinde bulunan Bergama'dır. Orada duran akropolis Antik Yunan'ın kültürel başkenti idi ve şehir daha sonra Roma İmparatorluğu'nun eyalet başkentiydi. Üst ve alt akropolis kalıntıları arasında bu dönemlere ait kalıntılar, Bizans ve Osmanlı dönemleri yerinde görülebilir. Bunların arasında bir spor salonu kalıntıları, şehir duvarları, Roma tiyatrolarının en büyüğü ve hala akan kutsal bir bahar etrafında yaratılan şifa için bir sığınak bulunmaktadır.

Sardeis: İzmir İli'nde dikkat çeken bir diğer arkeolojik alan, İzmir şehrinin yaklaşık 73 km doğusunda Sardeis'tir. MÖ 334 civarında Büyük İskender'e düşen ancak Bizans döneminde tekrar gelişen antik Lydia krallığının başkenti idi. Onlarca yıllık kazı çalışmaları, bir spor salonu, bir hamam ve antik dünyanın en büyük sinagogu çevresindeki bir kompleks de dahil olmak üzere Roma ve Lidya bölgelerini ortaya çıkarmıştır. Bunlar birlikte büyüleyici bir açık hava müzesi içerir.

Seferihisar: Cittaslow hareketinin onayladığı Türkiye'nin ilk resmi "yavaş şehri" olan Seferihisar, zeytin ve narenciye üzüm bağları, bahçeleri ve arkeolojik alanlarla çevrilidir. Rahat, sakin şehir 16. yüzyıldan kalma bir kaleyi çevrelemektedir ve balıkçı teknelerinin gelip gittiği geleneksel bir limana sahiptir. Birkaç mavi bayraklı plaj ve yakındaki dalış siteleri cazibesine katkıda bulunur. Seferihisar, İzmir'e sadece 45 kilometre uzaklıktadır.

Çeşme: İzmir'in merkezinden yaklaşık bir saat uzaklıkta bir sahil kasabası olan Çeşme özellikle yaz aylarında çok popüler. Çevresinde Ilıca Plajı, denizde kaplıcaların yanı sıra yakındaki çamur banyolarına sahiptir; Pirlanta Plajı bir sörf yeridir; Ayayorgi koyunun parti atmosferi var; ve tekne turları şnorkelleri Mavi Köy'ün turkuaz koyuna götürüyor.

İzmir'e Ulaşım

 

İzmir'deki Adnan Menderes Havalimanı, diğer büyük Avrupa havayolları arasında Türk Hava Yolları, Sun Express ve British Airways tarafından sunulan modern, uluslararası bir havaalanıdır. ABD anakarasından İzmir'e ulaşmanın en kolay yolu ya doğrudan İstanbul'a uçmak, ardından İzmir'e aktarmalı uçuş yapmak ya da İzmir'e bağlanmadan önce Londra'ya uçmaktır. Hava alanından havalimanından İzmir'in merkezine giden servis her gün her iki yönde de çalışıyor ve yaklaşık bir saat sürüyor. Ayrıca bir otobüs bağlantısı vardır ve taksiler yaygın olarak bulunmaktadır.

İzmir, sırasıyla 9 1/2 veya 9 saat süren uzun mesafeli otobüsler ile İstanbul ve Ankara ile de bağlantılıdır. Ankara'dan İzmir'e giden bir tren de 14 saat sürmektedir. Ayrıca İstanbul'dan İzmir'e sadece bir gecede haftada dört kez çalışan gece feribotu düşünün.

 

İzmir'de Ulaşım

İzmir şehri özellikle sahil mahallelerinde nispeten yürünebilir. Şehir belediye otobüsleri ile hizmet vermektedir ve devam eden bir metro hattına sahiptir. Büyük uluslararası şirketlerin çoğundan araç kiralama havalimanında ve şehir merkezinde mevcuttur, ancak şehirdeki trafiğin yavaş olabileceğini bilin. İzmir şehrinin sekiz feribot istasyonu da var. İlde dolaşmak kiralık araba, otobüs veya ulaşım dahil rehberli turlar rezervasyonu ile mümkündür.

İzmir'de Yat Kiralama

Turistler İçin Diğer İzmir Lojistik

Giriş koşulları: Türkiye'yi ziyaret eden ABD vatandaşlarının seyahatten önce çevrimiçi olarak alınabilecek bir turist vizesi olması gerekir. Ayrıca pasaportunuzda altı ay geçerlilik süresi ve içinde en az bir boş sayfa olması gerekir.

Konaklama: İzmir şehri ve ilinin her ikisi de kapsamlı bir konaklama sunmaktadır. Hilton, Ramada ve Best Western gibi büyük uluslararası otel zincirleri İzmir'de, daha çok deniz kıyısında ve Cumhuriyet Meydanı semtinde üst düzey seçenekler ile temsil edilmektedir. Orta sınıf ve ekonomik oteller çoğunlukla Alsancak ve Basmane bölgelerindedir. İldeki plaj kasabalarında butik oteller ve hanlar, plaj tatil köyleri, apartman ve ev kiralama hizmetleri sunulmaktadır.

Para : Türkiye'nin para birimi Türk lirasıdır, ancak daha çok turistlere hizmet veren otel ve dükkanlar ABD doları ve euro kabul edebilir. Kredi kartları genellikle şehir genelinde kabul edilir ve ATM'ler kolayca kullanılabilir, ancak eyaletteki daha küçük kasaba ve köyleri ziyaret ediyorsanız, nakit kullanılabilir olması daha iyidir. Havaalanında, postanelerde, otellerde ve özel döviz bürolarında döviz bozdurma yapabilirsiniz. Türkiye'deki bankaların hafta sonları kapalı olduğunu bilin.

Görgü kuralları: Türkiye nispeten muhafazakar bir ülke ve turistlerin yerel gelenekleri benimsemesi beklenmiyor, saygılı olmak da önemli. Bir caminin yakınında ziyaret ediyorsanız veya vakit geçiriyorsanız, mütevazı bir şekilde giyin ve başınızı örtün. Herkese açık sevgi gösterilerini minimumda tutun. Siyaseti yerli halkla tartışmaktan kaçının ve Türk milliyetçiliğini eleştirmenin ceza gerektiren bir suç olduğunu bilin. Barlar turistik bölgelerde yaygındır, ancak halkın sarhoşluğu başka yerlerde kaşlarını çatmıştır.

bottom of page